Latvija
Jūsu valsts:
Īpašuma apdrošināšana
Līdz īpašuma apdrošināšanas polisei Jūs šķir 3 soļi
1. Polises cenas aprēķins
2. Pasūtījuma noformēšana
3. Iegāde

Kāpēc nepieciešama īpašuma apdrošināšana?

Īpašuma apdrošināšana pasargās Jūs no izdevumiem par mājokļa – dzīvokļa vai privātmājas – remontu, ja to izpostīs ugunsgrēks, dabas stihija, ūdens noplūde vai vandāļi. Tiks atlīdzināti arī zaudējumi, ko radīs garnadžu apciemojums. Iespējams apdrošināt gan pašu mājokli, gan arī mantu tajā, piemēram, mēbeles, sadzīves tehniku, vai citas vērtīgas lietas.x


Biežāk uzdotie jautājumi:

Kas ir īpašuma apdrošināšana?
Īpašuma apdrošināšana palīdz nodrošināties pret neparedzētiem finansiāliem zaudējumiem mājokļa – mājas vai dzīvokļa – bojājumu vai zaudējuma gadījumos. Jūs varat apdrošināt gan sev piederošo nekustamo īpašumu, gan arī mantu, piemēram, mēbeles, sadzīves tehniku, vai citu kustamo mantu.


Kādus zaudējumus sedz īpašuma apdrošināšanas polise?
Mūsu īpašuma apdrošināšanas polise atlīdzina zaudējumus, ko radījusi:
  • uguns – ugunsgrēks vai eksplozija;
  • ūdens – šķidruma noplūde, ko izraisījusi kanalizācijas, apkures vai ūdensapgādes sistēmas avārija;
  • vējš – vētra, viesuļvētra, krusa, vētras dēļ uzkrituši koki vai citi priekšmeti;
  • plūdi – vētras izraisīti plūdi, pali, ūdens, kas iekļuvis ēkā;
  • vandalisms – tīša īpašuma iznīcināšana vai bojāšana;
  • zādzība – zādzība, nelikumīgi iekļūstot apdrošinātajā objektā.


Cik maksā īpašuma apdrošināšanas polise?
Apdrošināšanas prēmijas lielums ir atkarīgs no:
  • īpašuma vērtības, tehniskā stāvokļa un atrašanās vietas;
  • īpašumā uzstādītajām drošības sistēmām;
  • izvēlētā pašriska apjoma – polisē uzrādītās naudas summas vai procentos izteiktas daļas no paredzētās apdrošināšanas atlīdzības, kuru, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, sedz apdrošināšanas atlīdzības saņēmējs.
Izmantojot šo sistēmu Jūs minūtes laikā noskaidrosiet sev interesējošās polises cenu un varēsiet izlemt par tās iegādi.


Kur pirkt īpašuma apdrošināšanas polisi?
Īpašuma apdrošināšanas polisi visizdevīgāk ir pirkt interneta portālā polise.ban.lv. Tas ir paveicams ātri un ērti – tikai 5 minūtēs jebkurā diennakts laikā, gan darbdienā, gan brīvdienā. Lai apdrošinātu savu īpašumu, nepieciešams norādīt apdrošināšanas objektu – dzīvoklis sērijveida mājā vai citur, privātmāja, rindu māja, sniegt nepieciešamās ziņas par mājokli – istabu skaitu, platību, iekšējo apdari un iedzīvi, kā arī apdrošinājuma summu. Pēc polises cenas aprēķina nepieciešams to noformēt, kā arī izvēlēties ērtāko apmaksas veidu, un īpašuma apdrošināšanas polise būs gatava.


Kā norēķināties par īpašuma apdrošināšanas polises iegādi?
Par īpašuma apdrošināšanas polises pirkumu portālā polise.ban.lv var norēķināties, izmantojot VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, American Express kredītkarti vai debetkarti. Pieejami norēķini ar pārskaitījumu, izmantojot kādu no populārākajām interneta bankām – Nordea internetbanku, SEB Ibanku vai arī Swedbankas Bank Link sistēmu. Īpašuma apdrošināšanas polise stāsies spēkā jau nākamajā dienā pēc tās noformēšanas. Īpašuma apdrošināšanas polises piegāde tiek veikta nekavējoties apmaksas brīdī. Polisi iespējams saņemt savā e-pastā kopā ar rēķinu vai lejupielādēt uzreiz pēc apmaksas veikšanas.


Kā rīkoties, ja noticis negadījums?
Lai saņemtu apdrošināšanas atlīdzību vispirms jāveic visi iespējamie pasākumi, lai novērstu vai samazinātu turpmākos zaudējumus. Par apdrošināšanas gadījumu nekavējoties jāziņo kompetentām iestādēm – Ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, policijai. Pēc tam nekavējoties jāvēršas Baltijas Apdrošināšanas Namā, jāuzrāda īpašuma apdrošināšanas polise un jāaizpilda atlīdzības pieteikums, kam jāpievieno negadījumu apliecinošie dokumenti. Tāpat jāvienojas par īpašuma apskati, bet līdz tam jācenšas saglabāt īpašumu neskartu.


OCTA & KASKO apdrošināšana OCTA OCTA Kalkulators http://www.ban.lv E-Octa apdrošināšanas kalkulators