Latvija
Jūsu valsts:
OCTA
Līdz OCTA polisei Jūs šķir 3 soļi
1. Polises cenas aprēķins
2. Pasūtījuma noformēšana
3. Iegāde

Kāpēc nepieciešama OCTA apdrošināšana?

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, kas ir nepieciešama ikvienam transportlīdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē. OCTA polise sedz zaudējumus, ko, izraisot ceļu satiksmes negadījumu, transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis citas personas veselībai vai īpašumam.


Biežāk uzdotie jautājumi par OCTA:

Kas ir OCTA?
OCTA jeb sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana ir apdrošināšana, kas obligāti nepieciešama visiem transportlīdzekļiem, kas piedalās ceļu satiksmē. OCTA sedz īpašnieka vai tiesīga transportlīdzekļa lietotāja civiltiesiskā atbildību par zaudējumiem, kuri ir nodarīti trešajai personai ceļu satiksmes negadījuma rezultātā.


Kur darbojas polise?
OCTA polise ir spēkā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs – Austrijā, Lietuvā, Igaunijā, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Itālijā, Īrijā, Apvienotajā Karalistē, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Portugālē, Polijā, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Horvātijā, Ungārijā, Vācijā un Zviedrijā, kā arī Norvēģijā, Šveicē, Īslandē un Lihtenšteinā. Braucot uz ārvalstīm, OCTA polise ir obligāti jāvadā līdz, savukārt Latvijā tas nav nepieciešams.


Kas atlīdzina zaudējumus?
OCTA sistēmas ietvaros zaudējumus atlīdzina apdrošinātājs, kurš apdrošinājis zaudējumus nodarījušā transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesisko atbildību, vai Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs, ja negadījumu izraisījušajam transporta līdzeklim nav spēkā esošas OCTA polises.


Kas var saņemt atlīdzību?
OCTA atlīdzību var saņemt ceļu satiksmes negadījumos cietušais, ja tas nav atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā. Tas var būt gan transportlīdzekļa īpašnieks vai vadītājs, gan arī pasažieris – arī tad, ja viņš atradies negadījumu izraisījušajā transporta līdzeklī. Atlīdzība jāpiesaka tam apdrošinātājam, kas pārdevis OCTA polisi vainīgā spēkrata īpašniekam. OCTA atlīdzība tiek izmaksāta mēneša laikā pēc lēmuma pieņemšanas par tās apjomu un izmaksu.


Kādu zaudējumus atlīdzina polise?
OCTA polise atlīdzina zaudējumus, kas nodarīti gan personai, gan arī mantai. Personai nodarīto zaudējumu limits (katrai cietušajai personai), ko sedz OCTA polise, ir līdz 5 milj. eiro ekvivalentu latos. OCTA polises segto zaudējumu atlīdzības limits mantai ir līdz 1 milj. eiro ekvivalentu latos (neatkarīgi no trešo personu skaita). Jāatzīmē, ka OCTA polise sedz zaudējumus arī par ceļu satiksmes negadījumā cietušo ārstēšanu.


Kur polisi ir iegādāties visizdevīgāk?
Visizdevīgāk un ērtāk OCTA polisi ir pirkt internetā, portālā POLISE.BAN.LV. Tas ir paveicams ātri un ērti – lai nopirktu OCTA polisi, Tev ir nepieciešams tam veltīt tikai dažas minūtes, kad vien vēlies – 7 dienas nedēļā, 24 stundas diennaktī. Ievadi datus par savu auto – reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru OCTA kalkulatorā, aprēķini OCTA polises cenu un pērc OCTA polisi nekavējoties. Tas izdarāms ātri un ērti. Ja nepieciešams, pēc apmaksas veikšanas vari savu OCTA polisi izdrukāt.


Kas ietekmē polises cenu?
OCTA polises cenu ietekmē virkne faktoru – apdrošināšanas termiņš, transportlīdzekļa tips, pilna masa, vecums, reģistrācijas vieta, īpašnieka juridiskais statuss, izmantošanas veids, vadītāja vecums, taču svarīgākais no tiem ir bonus-malus klase. Bonus-malus klase ir OCTA sistēmas sastāvdaļa, kas nodrošina apdrošināmo risku vērtēšanu.


Kā var norēķināties par polises iegādi?
Pēc OCTA polises cenas aprēķināšanas portāla POLISE.BAN.LV OCTA kalkulatorā par savu pirkumu portālā iespējams norēķināties, izmantojot VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, American Express kredītkarti vai debetkarti. Pieejami norēķini arī ar pārskaitījumu, izmantojot kādu no populārākajām interneta bankām – Nordea Internetbanku, SEB Ibanku, Citadele internetbanku, vai arī Swedbankas Bank Link sistēmu. OCTA polise stāsies spēkā nekavējoties apmaksas brīdī vai arī citā norādītājā datumā. Tiklīdz būsi norēķinājies par OCTA polises pirkumu, vari to izdrukāt un nepieciešamības gadījumā vadāt līdzi.


OCTA & KASKO apdrošināšana OCTA OCTA Kalkulators http://www.ban.lv E-Octa apdrošināšanas kalkulators